Volný čas

V našem penzionu vám určitě nebude dlouhá chvíle. Budeme rádi, když pobyt u nás využijete k poznání části valašského regionu, který je tak národopisný, krásný a svérázný. Není pochyb, že naše nabídka vás o tom přesvědčí.

Okolní krajina je protkána sítí turistických tras a cyklotras. V okolí penzionu mezi vyhledávaná místa patří pramen Rožnovské Bečvy přímo pod vrcholem hory Vysoká. Na své si přijdou milovníci hub a sběrači borůvek, malin a ostružin. Osvěžit a koupat se můžete v přehradě, na jejímž břehu penzion stojí. Voda v přehradě je pravidelně kontrolována hygienickou službou a dlouhodobě vykazuje výbornou kvalitu po celé letní období. Na zapůjčených loďkách lze provozovat i vodní sporty. Přehrada je také rybářským rájem, řeka Bečva je mezi rybáři známa jako pstruhová řeka.

Aktivity v penzionu a u penzionu

-Dětský koutek

-Stolní a karetní hry

-Elektronické šipky

-Ping-pong

-Kriket

-Venkovní ohniště

Zajímavá místa

Rožnov pod Radhoštěm

je považován za skutečné srdce Valašska. Město ležící na úpatí posvátné hory Radhošť je významným turistickým centrem s řadou památek. Město je proslavené především unikátním Valašským muzeem v přírodě (www.vmp.cz), které bylo založeno již v roce 1925 a je národní přírodní a kulturní památkou. V minulosti bylo toto město městem lázeňským. Na tuto tradici dnes navazují pivní lázně, umístěné ve sklepeních Rožnovského pivovaru (www.roznovskepivnilazne.cz).

Pustevny

jsou vyhledávaným střediskem a důležitou křižovatkou turistických cest. Areál staveb na Pustevnách je národní kulturní památkou a dvě turistické chaty byly postaveny dle návrhů Dušana Jurkoviče. Pro dopravu lze použít i lanovky z Trojanovic. Pustevny jsou jedním z výchozích bodů turistické trasy na horu Radhošt, na níž je umístěna socha Radegasta, pohanského boha úrody. Na Radhošti najdeme kapli se sousoším sv. Cyrila a Metoděje, která je nejvýše položenou církevní stavbou v České republice. Magická atmosféra nově přicházejícího roku se již tradičně přenáší i na poetické místo beskydských Pusteven, kde se v prvních lednových dnech koná oblíbené mezinárodní sochařské sympozium „Sněhové království“.

Sport

U přehrady na Horní Bečvě začíná uchvacující cyklostezka údolím Rožnovské Bečvy. Máte možnost se projet na kolech nebo na in-linech doslova od pramene řeky až do údolí. Cyklostezka vede přes Rožnov p.R. až do Valašského Meziříčí, je dlouhá téměř 40 km. Stezka je pokryta asfaltovým povrchem, vede kouzelným prostředím kolem řeky, přes řadu mostů, kolem golfového hřiště i rožnovského skanzenu. Je okouzlující a na své si přijdou méně zdatní, rodiny s dětmi, náročnější cyklisté i bruslaři. Zajistíme zapůjčení kol včetně předání a vyzvednutí kol na dohodnutém místě.

Pokud budete na Pustevnách nenechte si ujít sjezd na koloběžkách 6km dlouhý přes sedlo Tanečnice nebo Knížecí cestou do údolí.

Pro milovníky golfu je mezi Rožnovem pod Radhoštěm a Dolní Bečvou k dispozici Valašský golfový klub s 9 jamkovým hřištěm, klubovnou a zázemím.

Nemalou zajímavostí zejména pro děti je zábavný park Gibon s lanovým centrem, obří lanovkou, dětským parkem, minigolfem a dalšími atrakcemi v Rožnově pod Radhoštěm.

Pokud si chcete zkusit požitek z jízdy na koni vyjde vám vstříc Jezdecký klub Valašsko Prostřední Bečva. Pro vás jsou určeny komerční hodiny. Mohou je absolvovat i lidé, kteří na koni ještě neseděli. Pro děti jsou připraveni poníci.

Projížďky na koni po okolí na základě domluvy je možno realizovat i na Horní Bečvě.

Zimní období

Horní Bečva je díky své poloze centrem zimní turistiky a nabízí několik kvalitně připravených lyžařských areálů.

Na dohled od penzionu se nachází Ski areál Rališka, kde je možno pořádat lyžařské kurzy za zvýhodněných smluvních cen. Je zde také půjčovna lyží a lyžařská škola. Sjezdovky jsou uměle zasněžovány, v provozu je sedačková lanovka a je možnost večerního lyžování.

V blízkém okolí se nachází několik dalších lyžařských areálů a vleků.

Významným střediskem lyžování je obec Bílá vzdálená 12 km. Lyžařský areál Bílá je tvořen řadou sjezdových tratí od závodní sjezdovky přes sjezdovky střední obtížnosti až po sjezdovky pro začátečníky a výuku dětí. Součástí je i Snowpark pro snowboarding. Nachází se zde i nejmodernější a nejvybavenější dětský lyžařský park na Moravě určený pro výuku dětí, ale i dospělých lyžařů a snowboardistů. Příznivci běžeckého lyžování mohou využít 4 upravované běžecké trasy o délce 20 km, 33 km, 10 km a 16 km využívající stávající turistické trasy Beskyd.

Lyžařský areál Skialpin Pustevny, vzdálený 14 km, se řadí mezi největší lyžařské areály v Beskydách. Vyznavačům zimních sportů nabízí 10 sjezdovek nejrůznějších profilů a obtížností, milovníkům bílé stopy pak několik udržovaných běžeckých tras.

Rezervace

Po kliknutí můžete provést rezervaci v našem penzionu.